19 maja 2018

okna Living

Schüco LivIng – dobre samopoczucie dzięki oknom

 

Niezwykle szeroka oferta sprawia, że potrafimy spełnić nawet najbardziej wyszukane wymagania naszych Klientów.
Okna PVC wszystkich typów, drzwi balkonowe czy tarasowe dostępne są w bogatej gamie wykończeń i kolorów.
Energooszczędne komponenty – takie jak profile okienne Schuco LivIng, potrójne pakiety szybowe oraz system ciepłego montażu niwelujący mostki termiczne – to gwarancja, że Twoje okna będą naprawdę ciepłe.


Nowoczesne okna z tworzywa sztucznego mogą przetrwać w dobrym stanie nawet 30 lat. Ważne zatem, aby ich wszystkie komponenty, jak na przykład uszczelki, były równie trwałe. Elementy te w znacznym stopniu decydują o tym, czy okno prawidłowo spełnia wszystkie swoje funkcje. W przypadku okien Schüco LivIng wysoka jakość dotyczy najmniejszych detali. Zastosowano w nich wysokiej klasy uszczelki z EPDM – materiału z najwyższej półki, który dzięki swoim doskonałym właściwościom używany jest m.in. w medycynie, lotnictwie i przemyśle motoryzacyjnym.


System okienny Living stworzyliśmy z myślą o tych wszystkich, dla których ważne jest poszanowanie naszego naturalnego środowiska i troska o przyszłe pokolenia. Living to system bez kompromisów w zakresie oszczędzania energii; jest innowacyjny i w pełni ekologiczny (może być poddany recyklingowi). Unikalna budowa oraz wyjątkowa jakość gwarantuje wieloletni komfort użytkowania. Dzięki możliwościom zastosowania potrójnych szyb zespolonych może być z powodzeniem wykorzystywany w budownictwie pasywnym.

 

  • 7-komorowa konstrukcja proflu ze zoptymalizowaną geometrią komór i głębokością zabudowy 82 mm, zapewniająca doskonałą izolację termiczną [ 1 ]
  • współczynnik przenikania ciepła Uf do 0,96 W/(m²K)
  • przeszklenia 2-komorowe, grubość pakietu od 24 mm do 52 mm [ 2 ]
  • fabrycznie wprowadzane w profil, termozgrzewalne uszczelki funkcyjne z EPDM o bardzo wysokiej jakości [ 3 ] [ 4 ]
  • zwiększona głębokość zabudowy, zapewniająca większe bezpieczeństwo i lepszą ochronę przed włamaniem
  • wąska widoczna szerokość profili, gwarantująca optymalny dostęp światła [ 5 ]
  • bogata paleta wyjątkowych, metalicznych wykończeń powierzchni Schüco Automotive Finish oraz oklein w kolorach wielu gatunków drewna i gładkich powierzchni
  • możliwość zastosowania nakładek aluminiowych


System uszczelek – jakość w każdym detalu


Wysokie wymagania w zakresie szczelności, zapewnienia długoletniej funkcjonalności i ochrony przed czynnikami atmosferycznymi dotyczą także budowy okien. Najlepszym materiałem, sprawdzonym w ponad 50-letniej praktyce, jest syntetyczny kauczuk EPDM. Uszczelki z tego materiału wykazują doskonałą zdolność do tzw. powrotu elastycznego, gwarantującą szczelność okien przez cały okres użytkowania.Pracochłonna i droga wymiana uszczelek okiennych nie jest w tym przypadku konieczna.

 


 

Porównanie zdolności do powrotu elastycznego uszczelek Schüco z EPDM i innych uszczelek pokazuje wyraźnie, że wysokiej jakości materiał uszczelek funkcyjnych z EPDM długo zachowuje wysoką elastyczność, a tym samym korzystne właściwości w zakresie ochrony przed przeciągami, chłodem, wilgocią czy hałasem. Uszczelka z innego materiału już w pierwszych latach użytkowania istotnie traci elastyczność i stopniowo staje się coraz bardziej krucha i łamliwa. Po mniej więcej 7 latach jej szczelność spada o około 50%.

 
 

Oaza ciszy i spokoju


Dzięki oknom Schüco LivIng męczący hałas nie zakłóci już Twojego spokoju. System okien z tworzywa sztucznego oraz innowacyjna technologia uszczelnień z EPDM w połączeniu z szybami chroniącymi przed hałasem zapewniają doskonałą izolacyjność akustyczną nawet do 47 dB. W swoich czterech ścianach poczujesz się wreszcie komfortowo, bo stres związany z hałasem, pochodzącym na przykład z ulicy, przy której mieszkasz, z kosiarki sąsiadów, z placu budowy za rogiem czy z niedalekiego lotniska będzie należał już do przeszłości.


Pod ochroną przez całą dobę


Aby w każdym momencie czuć się dobrze i pewnie, warto zainwestować we własne bezpieczeństwo. Okna Schüco LivIng są oferowane wraz z najnowocześniejszymi systemami okuć i najróżniejszymi opcjami wyposażenia, które można dobrać w zależności od osobistych preferencji w zakresie bezpieczeństwa. Poza dużą odpornością tworzywa sztucznego, jaką charakteryzuje się wysokoudarowe PVC-U oraz dzięki zwiększonej głębokości zabudowy i głęboko osadzonym okuciom okna Schüco LivIng nie dają nieproszonym gościom zbyt wielu możliwości ingerencji. Dzięki nowoczesnym stalowym okuciom z zaryglowaniami grzybkowymi pokonanie bariery okiennej stało się prawie niemożliwe. Hartowane podzespoły i klamki zamykane na klucz lub przycisk sprawiają, że równie nieskuteczne są próby przewiercenia i przesunięcia okucia podczas próby włamania.


Szeroka oferta systemowa


Oferta obejmuje profile okleinowane na różne kolory, w tym takie, które dokładnie odwzorowują naturalny wygląd okien drewnianych lub aluminowych