Dlaczego warto zdecydować się na okna pvc

Klienci chcąc kupić nowe okna do swojego domu lub mieszkania mają do wyboru wiele możliwości i w związku z tym stoją przed dużym wyzwaniem. Producenci i sprzedawcy stolarki okiennej oferują okna drewniane, okna aluminiowe oraz od wielu lat cieszące się największą popularnością okna z tworzywa sztucznego PVC. To właśnie na temat tych ostatnich napiszemy dziś kilka słów. Dlaczego okna PVC cieszą się tak dużą popularnością wśród użytkowników? Jakie są największe zalety okien PVC? Zachęcamy do lektury.

Okna PVC to najbardziej oszczędne rozwiązanie

Elementem, który najczęściej decyduje o wyborze okien PVC, jest to, że są one po prostu dużo tańsze. Średnio cena ich zakupu jest nawet 20-30 proc. niższa od ceny stolarki drewnianej czy aluminiowej. Jest to możliwe przede wszystkim dzięki temu, że koszt materiału, czyli PVC, jest dużo niższy od kosztu drewna czy aluminium. Wpływ na ostateczną cenę okna ma także sam proces produkcyjny, który jest stosunkowo szybki, w związku z czym pochłania znacznie mniej energii i producenci nie muszą pokrywać jej kosztów poprzez windowanie cen swoich produktów.

Niższa cena – Wysoka jakość

Na tym jednak nie koniec, ponieważ dobrej jakości okna z tworzywa sztucznego są również bardzo wytrzymałe. Według ekspertów po montażu będą nam służyły bez uszkodzenia przez co najmniej 20-30 lat. Są łatwe w utrzymaniu w czystości i nie pochłaniają wody.

Właściwie zamontowane okna plastikowe wyróżniają się także bardzo dużą szczelnością (niskim współczynnikiem przenikania ciepła), dzięki czemu są energooszczędne i poprzez ograniczenie utraty energii, wpływają na znaczne obniżenie otrzymywanych rachunków za ogrzewanie. Najwyższej jakości okna PVC, np. produkowane przez naszą firmę okna z profilami Schüco, zapewniają również doskonałą izolację akustyczną i bezpieczeństwo. Wszystkie te korzyści są możliwe do osiągnięcia dzięki zastosowaniu w nich bardziej złożonych elementów konstrukcyjnych: ram wykonanych z profili wielokomorowych, wkładek termoizolacyjnych z syntetycznego kauczuku EPDM oraz potrójnych szyb. Więcej na ten temat mogą Państwo przeczytać na naszej stronie firmowej w zakładkach na temat okien Schüco Living i Schüco Corona 70.

Więcej możliwości kolorystycznych

Okna z PVC mają jeszcze jedną bardzo dużą zaletę, o której rzadko się wspomina. Klienci decydując się na ich zakup, otrzymują znacznie więcej możliwości kolorystycznych niż przy zakupie okien drewnianych czy aluminiowych. Okna te wcale nie muszą być białe. Np. dostępne w naszej ofercie profile okienne Schüco Corona 70 występują w aż trzech rodzajach wykończenia, które różnią się od siebie różnymi detalami. Dodatkowo klienci mogą wybrać dowolny kolor zamówionej stolarki okiennej oraz rodzaj zastosowanej okleiny.

Żaden inny rodzaj okien nie ma aż tylu zalet co okna PVC!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *