Możliwości systemów okiennych Schüco

Wszyscy producenci okien wykonują okna na podstawie gotowych profili okiennych. Większość producentów okien wybiera jedną konkretną markę profili okiennych. To znacznie ułatwia im zadanie i sprawia, że jest im dużo łatwiej wykonać takie okna, które będą dobrze dostosowane do potrzeb ich klientów. Na rynku obecnie istnieje bardzo dużo firm, które specjalizują się w produkcji profili okiennych. Tylko niektóre z nich cieszą się jednak bardzo dobrą opinią na rynku i to zarówno wśród specjalistów, którzy zajmują się wykonywaniem z gotowych profili odpowiednio dostosowanych do potrzeb klientów okien, jak i wśród użytkowników okien. Jednym z najbardziej cenionych na rynku producentów profili okiennych jest niemiecka firma Schüco. Z profili Schüco korzystamy także my. Dlaczego profile te cieszą się tak dużą renomą na rynku? O tym dowiesz się z naszego dzisiejszego wpisu na rynku.

Nasza firma tworząc okna korzysta przede wszystkim z dwóch rodzajów profili okiennych Schüco: Schüco Living oraz Schüco Corona 70. Jakie są zalety obu tych modeli profili okiennych?

Okna Schüco Living

Chyba najczęściej wybieranym przez naszych klientów rodzajem profili okiennych są profile Schüco Living. Jest to też jednocześnie najbardziej złożony rodzaj profili. Do budowy tych profili zastosowano nowoczesną, innowacyjną 7-komorową konstrukcję typu Twin oraz wysokiej klasy potrójne pakiety szybowe. Uzupełnieniem profilów Schüco Living są bardzo skuteczne uszczelnienia z syntetycznego kauczuku EPDM. Zalety tego materiału uszczelniającego są z resztą powszechnie doceniane w wielu branżach, m.in. w medycynie i w motoryzacji. Tak wykonane profile okienne zapewniają swoim użytkownikom bardzo niską wartość opisującego je współczynnika przenikania ciepła, co oczywiście wiąże się z tym, że okna te wykazują dużą energooszczędność. Dodatkowo zapewniają także bardzo dobrą izolację akustyczną, dzięki czemu są bardzo chętnie wybierane także przez klientów mieszkających na niskich piętrach budynków, blisko ruchliwych ulic.

Bardzo ważną zaletą profilów okiennych Schüco Living jest także ich długa wytrzymałość. Według specjalistów okna te nie powinny nic stracić na swojej funkcjonalności nawet przez 30 lat użytkowania.

Systemy okienne Schüco Corona 70

W naszej ofercie znajdują się także okna wykonane na bazie profilów okiennych Schüco Corona 70. Profile Corona 70 także odznaczają się znakomitymi parametrami użytkowymi, zapewniają dobrą izolację termiczną, dobrą izolację akustyczną i są bardzo trwałe. Jednocześnie jednak są także nieco tańsze od okien Schüco Living, dzięki czemu mogą być łatwiej dostępne dla klientów, którzy nie dysponują na tyle dużymi środkami, by je kupić.

Największym atutem okien Schüco Corona 70 jest jednak nie ich cena, tylko to, że są one dostępne w wielu różnych możliwościach kolorystycznych i z wieloma zdobieniami, dzięki czemu bez problemów można dobrać takie okna, które będą dobrze pasowały nie tylko do wyglądu fasady budynku, ale również do sposobu aranżacji wnętrza, w których będą wstawione. Klienci mogą wybrać kolor nie tylko samych profili okiennych, ale również wszystkich wykorzystanych przy ich produkcji detali.