19 maja 2018

Okna Schüco Living

Jednym z najchętniej wybieranych przez naszych klientów rozwiązań są najwyższej jakości energooszczędne okna Schüco Living. Są to okna z PVC, w naszej ofercie dostępne w wielu rodzajach wykończenia oraz możliwościach kolorystycznych.

Charakterystyka okien Schüco Living

Okna Schüco Living to wykonane z tworzywa sztucznego nowoczesne systemy okienno-drzwiowe, w których zastosowano innowacyjne 7-komorowe profile, potrójne pakiety szybowe oraz niezwykle skuteczne uszczelnienia z syntetycznego kauczuku EPDM, czyli materiału stosowanego również w medycynie, lotnictwie czy przemyśle motoryzacyjnym. Dzięki tym rozwiązaniom prezentowane systemy okienne zapewniają pełną energooszczędność, co sprawia że ich zakup to doskonała inwestycja na lata.

 
schuco living

 

  • 7-komorowa konstrukcja proflu ze zoptymalizowaną geometrią komór i głębokością zabudowy 82 mm, zapewniająca doskonałą izolację termiczną [ 1 ]
  • współczynnik przenikania ciepła Uf do 0,96 W/(m²K)
  • przeszklenia 2-komorowe, grubość pakietu od 24 mm do 52 mm [ 2 ]
  • fabrycznie wprowadzane w profil, termozgrzewalne uszczelki funkcyjne z EPDM o bardzo wysokiej jakości [ 3 ] [ 4 ]
  • zwiększona głębokość zabudowy, zapewniająca większe bezpieczeństwo i lepszą ochronę przed włamaniem
  • wąska widoczna szerokość profili, gwarantująca optymalny dostęp światła [ 5 ]
  • bogata paleta wyjątkowych, metalicznych wykończeń powierzchni Schüco Automotive Finish oraz oklein w kolorach wielu gatunków drewna i gładkich powierzchni
  • możliwość zastosowania nakładek aluminiowych

 

System uszczelek z syntetycznego kauczuku EPDM – jakość w każdym detalu


Po nowoczesnych oknach z PCV oczekuje się trwałości liczonej nawet do 30 lat. Spełnienie tych wymagań jest możliwe tylko poprzez zastosowanie wysokiej jakości komponentów. W produkcji okien Schüco Living stosowane są wyłącznie najwyższej jakości materiały. Poza tym system został stworzony z myślą o tych wszystkich, dla których ważna jest dbałość o środowisko naturalne. Living to system bez kompromisów w zakresie oszczędzania energii: jest innowacyjny i w pełni ekologiczny (może być poddany recyklingowi). Unikalna budowa oraz wyjątkowa jakość gwarantują wieloletni komfort użytkowania. Dzięki możliwościom zastosowania potrójnych szyb zespolonych. Okna te mogą być z powodzeniem wykorzystane w budownictwie pasywnym.

 

wykres

 

System uszczelek z syntetycznego kauczuku EPDM – jakość w każdym detalu

Wysoka energooszczędność okien Schüco Living bierze się przede wszystkim z zastosowania w ich produkcji wspomnianych już wcześniej uszczelnień z syntetycznego kauczuku EPDM. Jest to materiał, którego skuteczność jest sprawdzana już od ponad 50 lat. Najważniejszą zaletą kauczuku EPDM jest wykazywanie zdolności do tzw. „powrotu elastycznego”, co gwarantuje oknom, w których zastosowano ten materiał wymaganą szczelność przez cały okres użytkowania i niweluje ryzyko konieczności dokonania w pewnym momencie ich wymiany. Wysoka elastyczność stosowanych w tego typu systemach okiennych uszczelek funkcyjnych z EPDM sprawia, że są one w stanie bardzo długo zachować korzystne właściwości w zakresie ochrony przed przeciągami, zimnem, wilgocią, a także hałasem. Inne stosowane współcześnie uszczelki niestety bardzo szybko tracą swoją elastyczność i wraz z upływem czasu stopniowo stają się coraz bardziej kruche i łamliwe. Po mniej więcej 7 latach ich szczelność spada nawet o około 50%.


Idealna izolacja akustyczna


Okna Schüco Living zapewniają znakomitą izolację akustyczną. Dzięki nim, hałas już nigdy nie zakłóci Państwu spokoju. System okien z PVC, innowacyjna technologia uszczelnień z EPDM w połączeniu z zastosowaniem w oknach specjalnych, chroniących przed hałasem potrójnych szyb, zapewniają doskonałą izolacyjność akustyczną nawet do 47 dB. W swoich czterech ścianach poczujesz się wreszcie komfortowo, bo stres związany z nadmiernym hałasem, pochodzącym na przykład z ulicy, przy której mieszkasz, ze znajdującego się w okolicach placu budowy czy od sąsiada, który akurat kosi swój trawnik, nie będzie już CI dłużej dokuczał.


Pełne bezpieczeństwo Dla Ciebie i Twoich bliskich


Zakup okien Schüco Living to także inwestycja we własne bezpieczeństwo. Poza znakomitą termoizolacją i izolacją akustyczną, okna te w poważny sposób utrudniają także przedostanie się przez nie osobom niepowołanym. Schüco Living to okna wykonane z bardzo odpornego, wysokoudarowego tworzywa sztucznego PVC. Dodatkowo przy ich montażu stosuje się zwiększoną głębokość zabudowy, z głęboko osadzonymi najnowocześniejszymi systemami stalowych okuć Roto opcjonalnie z zaryglowaniami grzybkowymi. Dodatkowym zabezpieczeniem jest zastosowanie laminowanych szyb i klamek zamykanych na klucz lub przyciski, które sprawiają, że okien nie da się również pokonać poprzez ich przewiercenie czy przesunięcie okucia. Pozostawiamy również możliwość dobrania do systemu okiennego innych elementów wyposażenia, które spełnią wszystkie Państwa osobiste preferencje w zakresie bezpieczeństwa.


Szeroka oferta systemowa


Oferta obejmuje profile okleinowane na różne kolory, w tym takie, które dokładnie odwzorowują naturalny wygląd okien drewnianych lub aluminiowych

 

Folienmuster
SAF Farbfaecher
Schueco LivIng 82 MD s TopAlu