Z jakich materiałów wykonywane są systemy okienne Schuco Living

Profile okienne Schuco są powszechnie uważane na świecie za jedne z najbardziej optymalnych rozwiązań, które gwarantują wysoką energooszczędność, doskonałą izolację akustyczną oraz, dzięki wykorzystaniu odpowiednich wzmocnień, także znakomitą ochronę przed próbami włamania. Najlepszym modelem profili okiennych Schuco są profile Schuco Living. W naszej firmie także korzystamy z tych profili do tworzenia oferowanych przez nas okien. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu dokładniej przedstawimy te profile i napiszemy, z jakich materiałów zostały one wykonane, żeby móc charakteryzować się tak doskonałymi właściwościami.

Okna z PCV o budowie 7-komorowej

Profile Schuco Living to plastikowe okna i systemy okienno-drzwiowe, które są oparte na 7-komorowych rozwiązaniach typu Twin, które odznaczają się doskonałymi właściwościami izolacyjnymi. W tych profilach współczynnik przenikania ciepła U, od którego zależy to, czy dane okna są energooszczędne wynosi poniżej 1 W/m2K. Wymagania dla energooszczędnych okien pionowych wynoszą natomiast (w tym wypadku aż) 1,1 W/m2K. Profile okienne Schuco Living spełniają te wymagania ze sporą nawiązką.

Oprócz wielokomorowych profili, okna Schuco Living posiadają również potrójne pakiety szybowe, które również wpływają na zwiększenie ich energooszczędności poprzez zwiększoną izolację termiczną i lepszą ochronę przed panującymi na zewnątrz niskimi temperaturami i silnym porywistym wiatrem. Taka konstrukcja okien Schuco Living ma również wpływ na ich trwałość.  Okna plastikowe generalnie odznaczają się dużo większą wytrzymałością od np. okien drewnianych, ale w przypadku Schuco Living trwałość jest ustalona na nie mniej niż 30 lat. W dzisiejszych czasach równie ważna jak trwałość jest również ekologia i to, czy produkty, z których korzystamy na co dzień są przyjazne środowisku. Okna Schuco Living, oprócz tego, że gwarantują bardzo wysoką energooszczędność, po ich wymianie mogą także bez problemu zostać poddane recyklingowi, a materiał z nich może być wykorzystany w innych celach.

Znakomity system uszczelnień

O tym, że okna Schuco Living są energooszczędne, czyli nie wykazują zbyt dużych strat ciepła, decydują również zastosowane do budowy profili systemy uszczelnień. We wszystkich oknach Schuco, także w Schuco Living, są one wykonane z syntetycznego kauczuku EPDM, czyli  z materiału, którego właściwości są znane i cenione już od ponad 50 lat i powszechnie stosuje się np. w lotnictwie, w medycynie oraz w przemyśle motoryzacyjnym. Najważniejszą cechą użytkową syntetycznego kauczuku EPDM jest zdolność do tzw. powrotu elastycznego, która gwarantuje tak samo wysoką szczelność przez cały okres użytkowania okna. Oprócz zwiększenia izolacji termicznej okna, uszczelki te mają również wpływ na polepszenie izolacji akustycznej, a to, że uszczelki mają przez cały okres użytkowania zapewnioną tak samo dobrą szczelność sprawia, że nie będzie trzeba w pewnym momencie ich naprawiać lub wymieniać na nowe, bo te już się zużyją. Niestety sprawność innych rodzajów stosowanych do zabezpieczenia profili okiennych uszczelek spada już po około 5-7 latach ich użytkowania. Tu takiego problemu nie ma, co wpływa na dużo wyższy komfort użytkowników.

Zabezpieczenia antywłamaniowe

Wszystkie profile okienne Schuco Living są zbudowane w taki sposób, żeby zabezpieczyć ich użytkowników przed próbami włamania. Zabezpieczenia te polegają nie tylko na zastosowaniu specjalnej konstrukcji okna i wykorzystaniu do ich produkcji bardzo wytrzymałego materiału PVC-U, ale przede wszystkim na możliwości dodania także innych zabezpieczeń, m.in. stalowych okuć (w naszej firmie stosujemy wyłącznie okucia ROTO, które posiadają trudne do przełamania ryglowania grzybkowe), hartowanych podzespołów czy klamek zamykanych na klucz lub na przycisk, co z kolei powoduje, że nie ma możliwości ich przewiercenia.