11 marca 2019

Żaluzje fasadowe

W naszej ofercie znajdują się również innowacyjne systemy żaluzji fasadowych. Jest to rodzaj montowanych na zewnątrz osłon okiennych. Stosuje się je w budynkach z dużymi przeszklonymi powierzchniami, ale także np. na witrynach sklepowych.

Jakie są zalety żaluzji fasadowych?

Żaluzje fasadowe są stosowane zarówno ze względu na ich praktyczne zalety, jak i funkcje dekoracyjne.

Dobrze dobrane żaluzje fasadowe pozwalają nadać budynkowi nowoczesny wygląd. Możliwości dekoracyjne tych elementów są bardzo duże. Dobór odpowiedniej kolorystyki oraz wzorów czy materiału, z którego są wykonane, pozwala osiągnąć znakomite rezultaty.


Oczywiście nie można zapominać również o ich zaletach praktycznych. Żaluzje fasadowe stanowią nie tylko doskonałą ochronę przeciwsłoneczną, ale także pozwalają na regulację stopnia nagrzewania fasady, istotnie redukując koszty działania klimatyzacji w upalne dni. Zamontowanie żaluzji fasadowych powoduje odbijanie promieni słonecznych, co skutkuje zmniejszeniem nagrzewania pomieszczeń. Poprzez zamontowanie systemu automatycznego sterowania, możliwe jest zdalne regulowanie natężenia wpadającego do wewnątrz światła.